DF40C-70DS-0.4V(51)
Наименование
Кол-во
Цена
DF40C-70DS-0.4V(51) (HIROSE ELECTRIC) 1 338.40
Описание DF40C-70DS-0.4V(51)
CONN RCPT 70POS 0.4MM SMD GOLD
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия DF40
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions 70
Pitch 0.016" (0.40mm)
Number of Rows 2
Тип монтажа Поверхностный
Contact Finish Gold
Mated Stacking Heights 1.5mm
Height Above Board 0.057" (1.45mm)