MBRS4201T3G
Версия для печати
Цена
Параметр
Значение
Current - Reverse Leakage @ Vr 1mA @ 200V
Current - Average Rectified (Io) 4A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 860mV @ 4A
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diode Type Schottky
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)