MBR20200CT
Версия для печати Диод Шоттки 200V 20A(2x10)
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Серия SWITCHMODE™
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10A
Current - Reverse Leakage @ Vr 1mA @ 200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200V
Diode Type Schottky
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)