Параметр |
Значение |
|---|---|
| Корпус | TO-247AC Modified |
| Корпус (размер) | TO-247-2 (TO-247AC Modified) |
| Тип монтажа | Through Hole, Radial |
| Reverse Recovery Time (trr) | 60ns |
| Скорость | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 600V |
| Current - Average Rectified (Io) | 15A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7V @ 15A |