DSEP60-12AR
FRED 600V 60A 230W 35ns TO247AD
Наименование
Кол-во
Цена
DSEP60-12AR (IXYS) 8 1 318.05
Параметр
Значение
Current - Reverse Leakage @ Vr 650µA @ 1200V
Current - Average Rectified (Io) 60A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200V (1.2kV)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.66V @ 60A
Серия HiPerFRED™
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diode Type Standard
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)