DSEP30-12A
Цена
DSEP30-12A (IXYS) 656 276.70
Параметр
Значение
Current - Reverse Leakage @ Vr 250µA @ 1200V
Current - Average Rectified (Io) 30A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200V (1.2kV)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.74V @ 30A
Серия HiPerFRED™
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diode Type Standard
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)