DSEI2X101-12A
2xFRED 1200V 2x91A 250W SOT227B
Наименование
Кол-во
Цена
DSEI2X101-12A 15 2 414.18
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.87V @ 100A
Current - Reverse Leakage @ Vr 3mA @ 1200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 91A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200V (1.2kV)
Reverse Recovery Time (trr) 60ns
Diode Type Standard
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)