DFLS1150-7
Версия для печати
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 820mV @ 1A
Lead Free Status / RoHS Status Lead free by exemption / RoHS Compliant
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150V
Current - Average Rectified (Io) 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr 2µA @ 150V
Diode Type Schottky
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 28pF @ 5V, 1MHz