BZX84C6V2LT1
Цена
BZX84C6V2LT1 (DC COMPONENTS) 3238 2.81
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA
Current - Reverse Leakage @ Vr 3µA @ 4V
Допустимые отклонения емкости ±5%
Power - Max 225mW
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohm
Тип монтажа Поверхностный
Корпус (размер) TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Корпус SOT-23-3
Рабочая температура -65°C ~ 150°C
Product Change Notification Possible Adhesion Issue 11/July/2008 Product Discontinuation 20/Aug/2
Tolerance ±5%