BZX84C27
Версия для печати Стабилитрон универсальный 27В, 0.2Вт
Цена
Параметр
Значение
Power - Max 350mW
Допустимые отклонения емкости ±5%
Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 18.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27V
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohm
Тип монтажа Поверхностный
Корпус (размер) TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Корпус SOT-23-3 (TO-236)
Рабочая температура -55°C ~ 150°C
Product Change Notification Mold Compound Change 12/Dec/2007
Tolerance ±5%
BZX84B4V7LT1
Zener Voltage Regulators 225 mW