BZX84C22LT1
Наименование
Кол-во
Цена
BZX84C22LT1 (PHILIPS) 1581 1.51
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA
Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 15.4V
Допустимые отклонения емкости ±5%
Power - Max 225mW
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohm
Тип монтажа Поверхностный
Корпус (размер) TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Корпус SOT-23-3
Рабочая температура -65°C ~ 150°C
Product Change Notification Product Discontinuation 27/Jun/2007
Tolerance ±5%