BZX84C18LT1
Версия для печати
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA
Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 12.6V
Допустимые отклонения емкости ±5%
Power - Max 225mW
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohm
Тип монтажа Поверхностный
Корпус (размер) TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Корпус SOT-23-3
Рабочая температура -65°C ~ 150°C
Product Change Notification Wire Change 08/Jun/2009
Tolerance ±5%
BZX84B4V7LT1
Zener Voltage Regulators 225 mW