BZX84B12LT1G
Наименование
Кол-во
Цена
BZX84B12LT1G (LRC) 2400 3.93
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA
Current - Reverse Leakage @ Vr 100nA @ 8V
Допустимые отклонения емкости ±2%
Power - Max 225mW
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohm
Тип монтажа Поверхностный
Корпус (размер) TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Корпус SOT-23-3
Рабочая температура -65°C ~ 150°C
Product Change Notification Possible Adhesion Issue 11/July/2008 Wire Change 08/Jun/2009
Tolerance ±2%