BZX84-C24
Цена
BZX84-C24 (NEXPERIA) 2392 1.24
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA
Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 16.8V
Допустимые отклонения емкости ±5%
Power - Max 250mW
Impedance (Max) (Zzt) 70 Ohm
Тип монтажа Поверхностный
Корпус (размер) TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Корпус SOT-23-3
Рабочая температура -65°C ~ 150°C