BZT52C5V6-7-F
Наименование
Кол-во
Цена
BZT52C5V6-7-F (DIODES) 266 2.37
Описание BZT52C5V6-7-F
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD-123
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Product Change Notification Wire Change 16/Sept/2008 Encapsulate Change 29/Aug/2008
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA
Current - Reverse Leakage @ Vr 1µA @ 2V
Допустимые отклонения емкости ±7.14%
Tolerance ±7.14%
Power - Max 500mW
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohm
Тип монтажа Поверхностный
Корпус (размер) SOD-123
Корпус SOD-123
Рабочая температура -65°C ~ 150°C