BTA41-800B
Симистор на 40 ампер 800 вольт, изолированный корпус
Цена
BTA41-800B 4720 90.16
BTA41-800BRG (ST MICROELECTRONICS) 2880 223.17
Описание BTA41-800B
Конфигурация Single
Current - Hold (Ih) (Max) 80mA
Voltage - Off State 800V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 400A, 420A
Current - On State (It (RMS)) (Max) 40A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3V