BTA208-600B
Версия для печати Симистор
Цена
Конфигурация Single
Current - Hold (Ih) (Max) 60mA
Voltage - Off State 600V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 65A, 71A
Current - On State (It (RMS)) (Max) 8A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5V