BTA16-800BWRG
Версия для печати Симистор 16A 800V 50mA
Цена
Параметр
Значение
Серия Snubberless™
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Triac Type Alternistor - Snubberless
Тип монтажа Выводной
Конфигурация Single
Current - Hold (Ih) (Max) 50mA
Voltage - Off State 800V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 160A, 168A
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3V