BT258-800R
Версия для печати
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
SCR Type Sensitive Gate
Voltage - Off State 800V
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5V
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.6V
Current - On State (It (AV)) (Max) 5A
Current - On State (It (RMS)) (Max) 8A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 200µA
Current - Hold (Ih) (Max) 6mA
Current - Off State (Max) 500µA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 75A, 82A
Рабочая температура -40°C ~ 125°C