BT152-600R
Версия для печати Тиристор 20A 600В
Цена
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Off State 650V
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5V
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.75V
Current - On State (It (AV)) (Max) 13A
Current - On State (It (RMS)) (Max) 20A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 32mA
Current - Hold (Ih) (Max) 60mA
Current - Off State (Max) 1mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 200A, 220A
Рабочая температура -40°C ~ 125°C