BT138-800E
Версия для печати Симистор
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5V
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 90A, 100A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10mA
Voltage - Off State 800V
Current - Hold (Ih) (Max) 30mA