BT137-600D
Версия для печати TRIAC 600V, 8A, Igt=5mA (Logic-Level)
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Тип монтажа Выводной
Конфигурация Single
Current - Hold (Ih) (Max) 10mA
Voltage - Off State 600V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 5mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 65A, 71A
Current - On State (It (RMS)) (Max) 8A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5V