BT136-600D
Симистор
Наименование
Кол-во
Цена
BT136-600D (NEX-NXP) 6320 32.24
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Тип монтажа Выводной
Конфигурация Single
Current - Hold (Ih) (Max) 10mA
Voltage - Off State 600V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 5mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 25A, 27A
Current - On State (It (RMS)) (Max) 4A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5V