BAS40-05W
Сдвоенные диоды шоттки с общим катодом
Наименование
Кол-во
Цена
BAS40-05W (NEXPERIA) 370 7.25
Параметр
Значение
Current - Reverse Leakage @ Vr 10µA @ 40V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1V @ 40mA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 120mA (DC)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40V
Diode Type Schottky
Скорость Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed