B2100-13-F
Наименование
Кол-во
Цена
B2100-13-F (DIODES INC) 258 14.96
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free by exemption / RoHS Compliant
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 790mV @ 2A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100V
Current - Average Rectified (Io) 2A
Current - Reverse Leakage @ Vr 7mA @ 100V
Diode Type Schottky
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 75pF @ 4V, 1MHz