APA2106MGC
Наименование
Кол-во
Цена
APA2106MGC (KINGBRIGHT) 7600 33.48
Описание APA2106MGC
LED 2.1X0.6MM RA GRN SMD LED
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Цвет Green
Millicandela Rating 80mcd
Current - Test 20mA
Wavelength - Dominant 570nm
Wavelength - Peak 574nm
Voltage - Forward (Vf) Typ 2.1V
Lens Type Clear
Lens Style/Size Rectangle, 1.7mm x 0.6mm
Корпус (размер) 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 2.10mm L x 1.00mm W
Высота 0.60mm