40CPQ080
Версия для печати 2 диода Шоттки 40А 80В TO247
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 910mV @ 40A
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.25mA @ 80V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 80V
Diode Type Schottky
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)