40CPQ060
Версия для печати 2 диода Шоттки 40А 60В TO247
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.7mA @ 60V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 680mV @ 40A