1SR154-400TE25
Наименование
Кол-во
Цена
1SR154-400TE25 (ROHM) 2 7.44
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1V @ 1A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400V
Current - Average Rectified (Io) 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr 10µA @ 400V
Diode Type Standard
Скорость Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)