16CTQ080
Версия для печати Диод Шоттки 80V 2x8A
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 720mV @ 8A
Current - Reverse Leakage @ Vr 550µA @ 80V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 8A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 80V
Diode Type Schottky
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)