10CTQ150PBF
Версия для печати Диод Шоттки 150V 10A(2x5)
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 930mV @ 5A
Current - Reverse Leakage @ Vr 50µA @ 150V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 5A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150V
Diode Type Schottky
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)