FH33-10S-0.5SH(10)
Версия для печати
Наименование
Кол-во
Цена
Описание FH33-10S-0.5SH(10)
CONN FPC 10POS .5MM GOLD SMD
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия FH33
Connector Type Bottom Contacts
Number of Positions 10
Pitch 0.020" (0.50mm)
FFC, FCB Thickness 0.30mm
Height Above Board 0.047" (1.20mm)
Тип монтажа Surface Mount, Right Angle
Cable End Type Straight
Termination Solder
Locking Feature Flip Lock
Возможности Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish Gold
Contact Finish Thickness Flash
Рабочая температура -55°C ~ 85°C
Current Rating 0.500A
Voltage Rating 50V