NTCLE100E3682JB0
Наименование
Кол-во
Цена
NTCLE100E3682JB0 (VISHAY) 41600 34.72
Описание NTCLE100E3682JB0
THERMISTOR NTC 6.8K OHM LEADED
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия 2381
Resistance in Ohms @ 25°C 6.8K
Resistance Tolerance ±5%
B Value Tolerance ±0.75%
B25/85 3977K
Рабочая температура -40°C ~ 125°C
Power - Max 500mW
Length - Lead Wire 0.59" (15.00mm)