STTH12R06DIRG
Наименование
Кол-во
Цена
STTH12R06DIRG (ST MICROELECTRONICS) 88 185.98
Параметр
Значение
Current - Reverse Leakage @ Vr 45µA @ 600V
Current - Average Rectified (Io) 12A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.9V @ 12A
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diode Type Standard
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)