STPS3L60S
Версия для печати
Цена
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 700mV @ 3A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60V
Current - Average Rectified (Io) 3A
Current - Reverse Leakage @ Vr 55µA @ 60V
Diode Type Schottky
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)