STPS2H100A
Версия для печати
Цена
Параметр
Значение
Current - Average Rectified (Io) 2A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 790mV @ 2A
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Current - Reverse Leakage @ Vr 1µA @ 100V
Diode Type Schottky
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)