STPS1H100A
Версия для печати Диод Шоттки
Цена
Параметр
Значение
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 770mV @ 1A
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100V
Current - Average Rectified (Io) 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr 4µA @ 100V
Diode Type Schottky
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)