MBRS3100T3G
Версия для печати Диод Шоттки smd (U=100V, I=3A, Vf=0.79V@3A, -60 to +150C)
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 790mV @ 3A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100V
Current - Average Rectified (Io) 3A
Current - Reverse Leakage @ Vr 50µA @ 100V
Diode Type Schottky
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)