Наименование |
Кол-во
|
Цена
|
|---|---|---|
| ICM7555IN (NXP) | 240 | 89.04 |
Параметр |
Значение |
|---|---|
| Тип монтажа | Выводной |
| Корпус | 8-DIP |
| Корпус (размер) | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Рабочая температура | -40°C ~ 85°C |
| Ток выходной | 180µA |
| Напряжение питания | 3 V ~ 16 V |
| Частота | 500kHz |
| Тип | 555 Type, Timer/Oscillator (Single) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |