10CTQ150
Версия для печати Диод 150V, 2x5A (Schottky)
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Diode Type Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 5A
Current - Reverse Leakage @ Vr 50µA @ 150V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 930mV @ 5A
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Тип монтажа Выводной
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Скорость Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)